Badanie ginekologiczne


Badanie ginekologiczne służy zbierania podstawowych informacji dotyczących stanu zdrowia kobiety, ma na celu dokonanie rozpoznania, analizy wyników i ewentualnie podjęcie właściwego leczenia. Badanie powinno być wykonywane profilaktyczne raz w roku, nawet w stanie pełnego zdrowia. Wskazaniem do wykonania badania jest zauważenie jakiejkolwiek patologii związanej z narządem rodnym kobiety.

Trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut, może być powtarzane wielokrotnie i wykonywane w każdym wieku. Po zebraniu wywiadu lekarz przechodzi do badania wewnętrznego, które odbywa się na fotelu ginekologicznym, umożliwiającym ułożenie kobiety we właściwej pozycji. Badanie przeprowadzane jest sterylnym wziernikiem dopochwowym. Jeżeli jest to wskazane, wykonywane jest także badanie cytologiczne.

Istotne jest, aby w trakcie wywiadu lekarskiego zglosić wszelkie informacje, a podczas badania wewnętrznego różnicować zwykłe odczuwanie dotyku i ucisku od czucia bólu, oraz zgłaszać moment pojawienia się bólu.
 
godziny przyjęć: wtorki 16-18, środy 16-18, soboty 11-15, telefon: 71 325 23 67, adres gabinetu: Kościerzyńska 3, 51-416 Wrocław
Panterek Pro-Motion